Не дивно, що через їх схожість з красивими кущиками та гілочками їх часто приймають за морські рослини. Корали насправді є живими організмами – вони тварини, а не рослини! Тобто корали – це кістяк колонії живих організмів, які називаються кораловими поліпами. Коралові поліпи відносяться до класу морських безхребетних тварин. Багато видів коралових поліпів мешкають на дні великими колоніями, які утворюють незвичайні по своїй красі коралові рифи. Різноманіття коралових поліпів — це понад 6000 видів
Харчуються корали, як правило, планктоном, поглинаючи його разом з морською водою в процесі фільтрації. Але деякі види здатні поглинути дрібних ракоподібних або навіть риб. Скелет коралів може бути не тільки вапняним, але і складатися з білкових сполук. . В цьому випадку тіла коралових поліпів виділяють карбонат кальцію (вапно), який обволікає їх. А існують корали, які взагалі позбавлені всякого скелета. Крім того в колоніях існує так званий гідроскелет. Гідроскелет – це вода, яка міститься в порожнинах тіла всіх членів колонії: вії нагнітають воду в тіло поліпа під невеликим тиском, ось і виходить, що вода створює внутрішній натиск і підтримує форму колонії.
Якщо кораловий риф можна порівняти з гучним містом, то коралова колонія – це один житловий будинок з безліччю кімнат і коридорів, в яких живуть різні морські види.
Коралові рифи являються однією з найважливіших для життя океанів екосистемою. Загальна площа становить приблизно 280 000 км. Вони служать домівкою для 4 000 із 27 000 відомих риб, захищають узбережжя від тропічних штормів, а також беруть участь у відновленні балансу хімічного складу морської води.
Догляд за коралами
Не всі види коралів добре співіснують. При розміщенні різних видів разом в середовищі існування наші акваріумісти повинні переконатися, що вони не блокують і не жалять інших.
Обслуговування також вимагає ретельного очищення від відкладень, адже їх частинки можуть зробити воду каламутною та зменшити кількість світла. В океані хвилі очищають корали від відкладень та відходів. У наших місцях проживання встановлений хвильової насос для моделювання хвильових впливів для очищення від відкладень.
Більшість коралів в “ОКЕАНАРІУМ ЛЬВІВ” фотосинтезують, тому світло є дуже важливим джерелом енергії. Ось чому лампи необхідно час від часу міняти, навіть якщо вони справні, щоб забезпечити постійний і оптимальний поріг інтенсивності світла. Хочемо відмітити, що більшість видів коралів чутливі до температури води і навіть змін pH. Необхідно проводити регулярні перевірки якості води, щоб гарантувати постійне дотримання параметрів води.
Завітайте до нас “ОКЕАНАРІУМ ЛЬВІВ”, щоб побачити ці дивовижні створіння на власні очі. Зверніть увагу , які види коралів співіснують разом з рибами.
В нашому океанаріумі мешкає дуже багато видів коралів, а наші відповідальні акваріумісти, забезпечуючи найкращий догляд для них. Зокрема Саркофітон (Sarcophyton), Горгонарія та Амплексідискус («Велике слоняче вухо»), Синулярія вухаста (Sinularia dura), Еуфілія (Euphyllia), Плерогира пухирчаста (Plerogyra sinuosa) та ін.
Корали давно популярні в якості сувенірів, для домашнього декору і ювелірних прикрас, але багато споживачів не підозрюють, що ці красиві конструкції створені живими істотами. Ще менше людей усвідомлюють, що корали вимирають із загрозливою швидкістю. Закликаємо не даруйте їх, збережіть природу! Пам’ятайте: корали в їх природному середовищі існування – це вже подарунок для нас.